20 ápr LUXUS FÉMVÁZ AZ ÉLŐ SZÖVETEN
STÁTUSSZIMBÓLUM A LUXUS KARÓRA?
Az időt mérjük vele, vagy csak a ruhánkkal, olykor autónkkal színben harmonizáló luxus kiegészítőt látjuk a csuklónkat díszítő karórában? Azért van rá szükségünk, hogy menet közben rápillantva tudjuk, indulni kell a gyerekért az iskolába, vagy pusztán az időmérő segítségével kívánjuk némán tudatni a világgal a társadalmi mátrixban betöltött pozíciónkat? Az idő – így az óra is -, sok szempontból meghatározója életünknek, stílusunknak, hiszen legyen harsány vagy visszafogottan elegáns, tökéletes kiegészítője öltözködésünknek.
FÓKUSZBAN AZ ÓRA
A reggeli zuhanyzás után komótosan készülődve általában nem is gondoljuk, hogyan befolyásolja majd napunkat a komódról leemelt, csuklónkra felcsatolt karóra. Sokszor csak egy szín, egy forma, ami jól illeszkedik öltözékünkhöz, a napi programunkhoz. Haladó versenyzők tudatosan végrehajtva a reggeli óraválasztást, akkurátusan figyelembe veszik az aznap várható találkozásaikat, programjaikat, gondolatban végigpörgetik azon lehetőségeket, ahol az óra villantása mind-mind erősíti, támogatja, megerősíti őket a másokkal folytatott találkozások során. Mert az óra minősít, besorol, felemel és pozícionál. Vajon ez tényleg így van?
IDŐTLEN BEFEKTETÉS
A több millió forintos luxus órákat figyelembe véve mondhatjuk, hogy ez is lehet egyfajta befektetési megoldás. Merész, de vagány beruházás. Van, aki méregdrága autókra költ, van, aki privát repülőgépet tart fenn, és van olyan is, aki exkluzív óra-flottáját gyarapítja saját szórakoztatására. Természetesen mindegyik megoldást megértjük, hiszen ekkora költségkerettel gazdálkodva sok minden elférhet életünk tulajdoni lapján, de mind közül talán a luxus óra az, amit ha befektetési céllal vásárolunk, sokoldalúan ki tudunk használni, hiszen az óra egy könnyen variálható mobil-luxus, kellő eleganciával ötvözve.
Ha már befektetés. Vajon vizsgálta már valaki, hogy a karóra milyen hatással van közvetlen környezetünkre? Biztosat mi sem tudunk. Városi legendák keringnek csak arról, miszerint egy szemet gyönyörködtető példány a másodperc törtrésze alatt emelte meg viselőjének tőzsdepiaci indexét. Azt, hogy az illető nemét tekintve férfi vagy nő volt, természetesen diszkrét homály fedi. A kérdés csupán az: férfi és nő csuklóján vajon ugyanannyit „ér” a luxus óra?
LUXUS ÓRÁK, FASHIONISZTÁK ÉS A MIKROÖKONÓMIA – DE MIÉRT IS?!
Alapvetően ha valami olcsó, azt annál többen vásárolják. Ez az elv nyilván működik a karórák piacán is, de a luxus órák piacán ez kizárt! Attól a pillanattól, hogy rózsás ajkunkon kiejtjük a „luxus” vagy „exkluzív” szót, néhányan Pavlov kutyáját megszégyenítő módon kapják fel fejüket, és önti el bensőjüket lávaként a feltörő vágy: „Enyém lesz a tárgy!” Ez az érzés mindaddig megmarad, míg a vásárlás online vagy offline meg nem történik, vagy – számukra – rosszabb esetben nem kezdik el leértékelni a terméket. Ugyanis akkor az már nem jó. És ezt mi maximálisan meg is értjük.
A sznob-hatás a közgazdaságban jól ismert fogalom. Ismertetőjegye, hogy a termék ára – mint ahogy a luxus karóráké is – addig biztosítja az elérhetetlenséget, a termék iránti vonzalmat, ameddig kellően magas árat kér érte eladója, így biztosítva az egyediséget, a megszerzés mesés érzését, miszerint másnak ilyen nem lehet! De tegyük a kezünket a szívünkre. Ugye, milyen jó érzés?!
Mosolyoghatnánk, sőt, megrökönyödve tarkónkig is húzhatnánk szemöldökünket és tagadhatnánk váltig. De miért is tennénk? A karórák piaca széles spektrumot, gazdag választási lehetőséget biztosít, hogy mindenki a számára legtökéletesebb darabra pillantva mondhassa ki a boldogító igent. Az órával kötött házasság szerencsére szabad választáson alapul, nem köti gúzsba a monogámia, és ha jól viseljük gondját, választottunk sokáig hű társunkként emeli majd fényünket.
Szerző: Eat, Move & Smile
Photo by Joshua Reddekopp on Unsplash
Hello Kedves Olvasó! Ha tetszett a cikk, annak szívből örülök! Ha szívesen felhasználnád, kérlek, tedd azt jogszerűen. Mit is jelent mindez? A cikk teljes tartalma szerzői jogvédelem alatt áll, miszerint annak bármiféle felhasználásához a szerző, vagyis az én írásbeli engedélyem szükséges. Tegyük szebbé a világot! Köszönöm, hogy jófej vagy!